Tiskové zprávy

 

 

PPF Telecom Group dokončila oddělení telekomunikační infrastruktury od retailové části a zakládá skupinu CETIN Group

PPF Telecom Group dokončila oddělení telekomunikační infrastruktury od retailové části a zakládá skupinu CETIN Group

PPF Telecom Group oznamuje, že dokončila oddělení telekomunikační infrastruktury od retailové části u svých tří mobilních operátorů působících pod značkou Telenor v Bulharsku, v Maďarsku a v Srbsku. Nově vzniklé společnosti CETIN Bulharsko, CETIN Maďarsko a CETIN Srbsko vytvoří spolu s CETINem v České republice skupinu CETIN Group, infrastrukturní páteř skupiny PPF Telecom Group.

Na rozsáhlých datových a komunikačních sítích skupiny CETIN budou místní mobilní operátoři Telenor i další domácí a zahraniční poskytovatelé (O2 Czech Republic nevyjímaje) moci nabízet svým zákazníkům špičkové hlasové a datové služby, včetně služeb internetové televize, videa on demand a IT služeb a kybernetické bezpečnosti. V jednotlivých zemích vzniknou po oddělení infrastruktury od retailové části (B2C i B2B) dva samostatné subjekty, z nichž každý se zaměří na svůj tržní segment, aby co nejefektivněji vyhověl rostoucím nárokům telekomunikačního trhu ve střední a východní Evropě.

CETIN Bulharsko, CETIN v České republice, CETIN Maďarsko a CETIN Srbsko se po dokončení interní restrukturalizace stanou součástí skupiny CETIN Group, kontrolované PPF Telecom Group. Nově utvořené společnosti využijí zkušeností získaných při rozdělování O2 a CETINu v České republice v roce 2015 a budou moci těžit ze společného know-how a ze spolupráce v technologické, obchodní a inovační oblasti. Jejich velkoobchodních služeb budou v jednotlivých zemích využívat oddělení operátoři Telenor.

Předsedou představenstva CETIN Group B.V. byl jmenován Jan Kadaník, který bude odpovídat za celkovou strategii CETIN Group. Juraj Šedivý bude jako člen představenstva a CEO odpovídat za řízení a provoz skupiny. 

Společnosti CETIN Group v maximální míře využijí potenciálu velkoobchodních partnerství, přičemž koordinace jejich výzkumu, vývoje, inovací a dlouhodobých investic do telekomunikačních technologií a infrastruktury přinese synergie v oblasti technologické infrastruktury. Zatímco CETIN bude výhradně zajišťovat výstavbu a provoz infrastruktury, retailové firmy se budou moci plně věnovat rozvoji svých produktů a služeb a zákaznickému servisu. PPF Telecom Group si od tohoto kroku slibuje posílení retailové i velkoobchodní činnosti a větší příležitosti pro rozvoj byznysu v rámci střední a východní Evropy. Oddělení bude výhodné i pro spotřebitele podobně jako rozdělení společnosti O2 a CETIN v České republice před pěti lety.

„Dobrovolné rozdělení O2 a CETIN, které jsme jako první v Evropě provedli před pěti lety, je důkazem naší schopnosti inovovat a vytrvale hledat nové cesty v podnikání. Středo-a východoevropské mobilní operátory působící pod značkou Telenor jsme získali v roce 2018. Za necelé dva roky jsme dokázali využit našich zkušeností a uskutečnit i na těchto trzích stejný krok jako v ČR. Věříme, že to upevní naši pozici a CETIN Group se stane významným poskytovatelem infrastruktury v regionu,“ uvedl Ladislav Bartoníček, akcionář společnosti PPF Group a generální ředitel PPF Telecom Group.

„Postupující globální digitalizace s sebou přináší neustále rostoucí nároky na rychlé, spolehlivé a bezpečné připojení. Skupina CETIN si klade za cíl nabízet špičková řešení komunikační infrastruktury a hrát vedoucí úlohu v digitální transformaci ve střední a východní Evropě. Zefektivnění organizace a synergie v rámci regionu plynoucí z funkční separace podpoří inovace a zavádění nových technologií, které budou v nadcházejících letech tahounem telekomunikačního sektoru,“ řekl Juraj Šedivý, předseda představenstva společnosti CETIN v České republice a nově jmenovaný člen představenstva CETIN Group B.V.

***

Profil Jana Kadaníka:

Jan Kadaník má dlouholeté mezinárodní zkušenosti v oblasti financí, fúzí a akvizic a strategie. Posledních 12 let strávil ve švýcarské Basileji, kde pracoval pro agrární konglomerát Ameropa, nejprve jako finanční ředitel a posledních pět let jako generální ředitel. Předtím zastával po dobu sedmi let pozici ředitele pro strategii a finance v průmyslové skupině Agrofert.

Jan Kadaník je držitelem magisterského titulu v oboru zahraničního obchodu a mezinárodních financí Vysoké školy ekonomické v Praze a v průběhu své dráhy absolvoval nejrůznější odborné kurzy, naposledy např. exekutivní program pro seniorní manažery v institutu IMD v Lausanne.

Profil Juraje Šedivého:

Juraj Šedivý má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oboru telekomunikací a finančního řízení. V roce 1996 nastoupil jako finanční ředitel do slovenského mobilního operátora Globtel z France Telecom Group. Mezi lety 1997 až 2009 byl členem nejužšího vedení Českého Telecomu, mj.  jako viceprezident pro finance a podpůrné služby. Od roku 2003 pak zastával pozici prvního místopředsedy představenstva společnosti Telefónica O2 Czech Republic a od roku 2006 zároveň pozici CEO Telefónica O2 Slovakia. V lednu 2019 byl jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti CETIN a.s.

Juraj Šedivý získal inženýrský titul na univerzitě v Nitře, absolvoval postgraduální studium na UK v Bratislavě a MBA program na Rochester Institute of Technology v New Yorku. 

 

Kontakt pro média:

PPF Telecom Group

Klára Zavadilová

zavadilova@ppf.cz

+420 734 159 779

 

O PPF Telecom Group

PPF Telecom Group je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve střední a východní Evropě působícím na šesti místních trzích (Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Maďarsko, Slovensko a Srbsko), kde poskytuje mobilní a datové služby, služby pevných linek a internetovou televizi. Skupina má 17,2 milionu zákazníků a 12 000 zaměstnanců, přičemž v účetním roce 2019 dosáhl ukazatel EBITDA výše 1,4 mld. eur.

Jako první v Evropě provedla strukturální separaci podle dvou hlavních segmentů: divize telekomunikačních služeb, která poskytuje služby koncovým uživatelům, a infrastrukturní divize, jež vlastní a provozuje telekomunikační infrastrukturu na velkoobchodní bázi.

Více na www.ppftelecom.eu

 

O PPF Group

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Severní Americe a Asii. Skupina vlastní aktiva ve výši téměř 49 miliard eur (k 31. 12. 2019).

Více na www.ppf.cz