Tiskové zprávy

 

 

Pomoc dětem, které nemají přístup k online výuce

Pomoc dětem, které nemají přístup k online výuce

CETIN se svými partnery a s neziskovou organizací Česko.Digital nabízí potřebným rodinám se školními dětmi internet zdarma

V Praze dne 3. 11. 2020 - Společnost CETIN a její obchodní partneři 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone navázali spolupráci s neziskovou organizací Česko.Digital s cílem nabídnout bezplatné připojení těm rodinám, které si z finančních důvodů nemohou dostatečně rychlý internet dovolit a jejichž děti se tak ocitají mimo systém distančního vzdělávání.

„Takových dětí jsou stovky, možná tisíce a pokud bychom na ně zapomněli, dál bychom prohlubovali nerovnosti, které už dnes mezi dětmi a školami v přístupu k online vzdělávání jsou,“ uvádí za CETIN obchodní ředitelka Katarína Vániková a doplňuje: „CETIN spravuje největší internetovou síť v republice a vnímáme jako naši povinnost pomoci tam, kde je to potřeba.“

Za neziskovou organizaci Česko.Digital spolupráci komentuje její provozní ředitelka Eva Pavlíková: „Od začátku pandemie letos na jaře jsme potřebným rodinám věnovali více než tisíc počítačů. Teprve ve spojení s kvalitním internetem ale může být naše pomoc plnohodnotná a jsme velmi rádi, že to CETIN a jeho partneři vidí stejně.“

CETIN společně s 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone zajistí tisícovku bezplatných přípojek k internetu na dobu 6 měsíců. Konkrétní domácnosti vybere nezisková organizace Česko.Digital a poskytne rodinám při zprovozňování služby nezbytnou podporu. Službu bude možné zřídit všude tam, kde je dostupná pevná síť CETINu. Přípojky nabídnou vždy maximální rychlost, nejvýše však 100 Mb/s.

Nabídka je platná do konce června 2021 nebo do vyčerpání plánovaného množství služeb. Celková hodnota zřízení a půlročního provozu tisícovky přípojek dosahuje výše přibližně 5,5 milionu korun.

 

Kontakt:

Klára Zavadilová
Tel.: +420 734 159 779
Email: klara.zavadilova@cetin.cz

 

 

O společnosti CETIN

Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky.

Poskytujeme infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center a zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí i zahraniční poskytovatele. Jsme nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele, naší filozofií je princip otevřeného přístupu k síti za férových podmínek pro všechny operátory.

Společnost CETIN je členem skupiny PPF.

O PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Svůj růst staví na rozvíjení tradičních i nových odvětví, budování moderní infrastruktury, digitální ekonomiky a propojení českého talentu a schopností s globálními příležitostmi. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši téměř 49 miliard eur a zaměstnává celosvětově 135 000 lidí (k 31. 12. 2019). Daně z příjmu hradí společnosti ze skupiny PPF v každé z 25 zemí, kde podnikají a tvoří zisk.

O Česko.Digital

Česko.Digital je komunita IT profesionálů, kteří pro-bono pomáhají neziskovým organizacím, samosprávě i státu dělat Česko lepším místem k životu. Od svého založení v květnu 2019 sdružila přes 2400 vývojářů, designérů, projektových a produktových manažerů a marketérů. Více o Česko.Digital na www.cesko.digital.