Tiskové zprávy

 

 

Novým CEO a předsedou představenstva CETIN bude od ledna 2019 Juraj Šedivý

Novým CEO a předsedou představenstva CETIN bude od ledna 2019 Juraj Šedivý

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva CETIN, České telekomunikační infrastruktury, bude od nového roku Juraj Šedivý, který ve funkci nahradí současného generálního ředitele Petra Slováčka a předsedu představenstva Martina Vlčka. Jedná se o plánovanou změnu zahrnující i sloučení funkcí předsedy představenstva a generálního ředitele. Martin Vlček i Petr Slováček přejdou do dozorčí rady CETIN a budou se i nadále podílet na telekomunikačních projektech v rámci skupiny PPF. Třetím členem obměněné dozorčí rady bude zástupce zvolený zaměstnanci.

Petr Slováček a Martin Vlček vedli CETIN od jeho vzniku před třemi a půl lety. Zásadním způsobem se podíleli na rozdělení tehdejšího O2 na dvě samostatné společnosti – CETIN, který provozuje infrastrukturu, a O2, operátora, který se soustředí na prodej telekomunikačních služeb koncovým zákazníkům. Podařilo se jim nově vzniklou společnost konstituovat jako stabilního velkoobchodního operátora, který rozvinul vztahy se všemi důležitými subjekty na českém telekomunikačním trhu.

Juraj Šedivý má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oboru telekomunikací. V minulosti byl mimo jiné členem nejužšího vedení Českého Telecomu, stál u zrodu společnosti Telefónica O2 Slovakia a první tři roky ji z pozice generálního ředitele řídil.

Kontakt:

Tereza Gáliková
Česká telekomunikační infrastruktura a. s.
Tel: +420 725 596 514
E-mail: tereza.galikova@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti, maloobchodní služby až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA