Tiskové zprávy

 

 

Novinky na webu zrychlujemecesko.cz

Novinky na webu zrychlujemecesko.cz

Novinky na webu zrychlujemecesko.cz – mapa DSLAMů, historie zrychlování sítě nebo uživatelsky příjemnější grafika

Společnost CETIN spustila vylepšenou podobu mapy pokrytí na webu zrychlujemecesko.cz, která umožňuje lépe pochopit geografické rozmístění technologií pro vysokorychlostní internet, zveřejňuje údaje o vývoji zrychlování sítě v čase a je celkově uživatelsky přívětivější.

Praha, 24. 10. 2019 – Mapa pokrytí na webu zrychlujemecesko.cz slouží k ověření dostupnosti a rychlosti připojení k pevné síti CETIN na konkrétní adrese. Od nynějška se na mapě zobrazuje také přesná poloha DSLAMů, které výrazně přibližují optiku k účastníkům a umožňují tak CETINu navyšovat rychlost linky. Další novinkou je pak vizualizace kvartálního vývoje zrychlování pevné sítě CETIN na celém území republiky od roku 2016 do dneška.

„Novou mapu pokrytí jsme vytvořili hlavně proto, aby se s ní na všech typech zařízení lépe pracovalo. Chtěli jsme také vyslyšet opakující se přání, abychom ukázali polohu našich DSLAMů,“ komentuje novinky manažerka projektu, Kamila Dunděrová, a dodává: „V nové vrstvě mapy, mapě rychlosti, je tak možné nejenom ověřit dostupnou rychlost, jak už jsou uživatelé zvyklí, ale dohledat si také nejbližší DSLAM, který má zrychlení v dané lokalitě na svědomí.“

Nová mapa nabízí vylepšené responzivní zobrazení a větší uživatelský komfort. Po ověření dostupnosti pokrytí na konkrétní adrese je možné webovým formulářem přímo poptat nabídku služeb od preferovaného poskytovatele internetu a ve vybraných lokalitách, jejichž počet neustále roste, se přihlásit o připojení nemovitosti do optické sítě CETIN.

Kampaní Zhodnoťte svou nemovitost optikou od CETINu se firma obrací na majitele nemovitostí. Pokud se nemovitost nachází v oblasti, kde se s modernizací na optickou síť v dohledné době počítá, navrhne společnost CETIN projektové řešení na míru a po jeho odsouhlasení přípojku zdarma realizuje. Majitel nemovitosti tak v rámci jediné optické přípojky získá prakticky neomezenou přenosovou kapacitu a možnost volby ve výběru poskytovatelů internetových služeb – prostřednictvím infrastruktury CETIN dnes nabízí své služby více než 15 poskytovatelů.

Návštěvnost webového portálu zrychlujemecesko.cz od roku 2018 vzrostla o 65 %, od ledna tohoto roku jej navštívilo více než půl milionu uživatelů, kteří zadali více než 770 000 požadavků na ověření dostupné rychlosti připojení na konkrétní adrese. V 59 % případů síť CETIN nabídla rychlost 50 Mb/s nebo vyšší, ve 33 % případů 100 Mb/s a více. Ještě do konce tohoto roku se stránky rozšíří o nezávislou aplikaci pro měření aktuální rychlosti připojení na IP adrese daného zařízení a kalkulačku, která uživatelům vypočítá žádoucí rychlost připojení odpovídající potřebám konkrétní domácnosti. 

Už čtvrtým rokem společnost CETIN jako velkoobchodní hráč staví, provozuje a zrychluje největší datovou a komunikační síť v České republice. V letošním roce přitom zahájila masivní výstavbu a modernizaci optických sítí FTTH (Fiber to the Home) a FTTB (Fiber to the Building) a oznámila plán do sedmi let gigabitovou optickou přípojkou připojit milion českých domácností.

Kontakt:

Klára Zavadilová

Tel.: +420 734 159 779

Email: klara.zavadilova@cetin.cz

O společnosti Česká telekomunikační infrastruktura

Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

CETIN je součástí skupiny PPF

PPF Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, nemovitosti, strojírenství, biotechnologie až po pojišťovnictví. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 45 miliard eur (k 31. 12. 2018).