Tiskové zprávy

 

 

CETIN uspěl u MPO s dalšími projekty na výstavbu optické infrastruktury v odlehlých oblastech republiky

CETIN uspěl u MPO s dalšími projekty na výstavbu optické infrastruktury v odlehlých oblastech republiky

Praha, 26. 2. 2020 – Společnost CETIN se již podruhé zapojila do výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu vysokorychlostního internetu a uspěla s několika novými projekty, které přivedou optickou síť do dalších 13 oblastí České republiky.

Jde o takzvaná bílá místa, tedy převážně řídce obydlené lokality, kde stabilní a dostatečně rychlé připojení k internetu chybí a kde žádný operátor neplánuje komerční výstavbu. Náklady na realizaci FTTH a FTTC přípojek zčásti pokryje dotace z evropských strukturálních fondů, zbývající část uhradí společnost CETIN. Všechny takto zbudované přípojky splňují vyšší NGA standard (Next Generation Access), tedy rychlosti alespoň 100/30 Mb/s. Díky tomu získají domácnosti v těchto venkovských oblastech kvalitní připojení k internetu zcela srovnatelné s tím, co operátoři komerčně poskytují ve velkých městech.

Cílem Operační programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Ministerstva průmyslu a obchodu je v souladu s politikou státu a celé Evropské unie zlepšit kvalitu života a podpořit ekonomický rozvoj a zaměstnanost v málo osídlených venkovských lokalitách. Předmětem dotací z prostředků Evropské unie je vybudování kvalitní infrastruktury a vytvoření velkoobchodní nabídky pro telekomunikační operátory, aby měli i koncoví uživatelé v odlehlých oblastech dostatečnou možnost volby.